MC.SC-Riber.Games

Google Ads

Vote for server

By submitting this form you agree with the storage of your data.
Privacy
Share
Website Website
Discord Discord 190
Server IP
MC.SC-Riber.Games
Status Online
Players0/500
Last Ping13 minutes 50 seconds ago
Version 1.18.2
Type SkyBlock Survival Creative Custom MiniGames
Location
Turkey
Rank1299
Score6
Last Update01 May 2022
Join Date03 Jan 2016

Info

EN

We have been in this industry for years, not being P2W, going beyond the constantly resetting, money-oriented servers. We are set up so you can play on a latest version server without the risk of server shutdown. Try out SC-Riber's unique systems, which develop and continue to evolve with innovative and modern ideas that always think of the player, and decide which server is the best.

"It's for the best, unless we do better."

Isn't that a pretentious word? No, you can have fun while playing on the server with the unique features of SC-Riber, which is the best in its sector, and you can get ambitious and try to be the best among all players. Give our server a chance, you won't regret it.

"Compatibility beyond imagination."
Apart from being the latest server, it's the amazing SC-Riber compatibility that makes us who we are. Our guards that prevent game errors against many problems that may occur on our server and add-ons that touch one by one. We claim to be the most suitable server in terms of integrations and compatibility problems. You can test our server to see if this claim is wrong.

-

TR

Sürekli sıfırlanan, sadece para odaklı olan sunucuların ötesine geçerek P2W olmayarak senelerdir bu sektördeyiz. Sunucunun kapanma riski olmadan son sürüm bir sunucuda oynamanız için kurulduk. Her zaman oyuncuyu düşünen yenilikçi ve modern fikirlerle gelişen ve gelişmesine devam eden SC-Riber'ın kendine has sistemlerini deneyerek en iyi sunucunun hangisi olduğuna karar verin.

"Biz daha iyisini yapmadığımız sürece en iyisi bu."

İddialı bir söz değil mi? Hayır, kendi sektöründe en iyisi olan SC-Riber'ın kendine özgü özellikleriyle sunucuda oynarken zevkle zaman geçirebilir ve hırslanıp bütün oyuncular arasında en iyisi olmaya çalışabilirsiniz. Sunucumuza bir kez şans verin, pişman olmayacaksınız.

"Hayal gücünün ötesindeki uyumluluk."

Son sürüm sunucu olmamızın dışında bizi biz yapan o muhteşem SC-Riber uyumluluğu. Sunucumuzda birçok oluşabilecek probleme karşı bulunan oyun hatalarını engelleyen koruyucularımız ve tek tek dokunan eklentiler. Entegrasyonları ve uyumluluk problemleri açısından en uygun sunucu olduğumuzu iddia ediyoruz. Bu iddiamızın yanlış olmadığını görmek için sunucumuzu test edebilirsin.

Online Players - Last 24 hours

Change Logs
17 Oct 2021

 SC-Riber

Sunucu güncelleme notları P17.1

Uzun aradan sonra yeni yama notlarımız ile sizinle beraberiz, yaptığımız değişiklilerden ve gelecek planlarımız hakkında yazılarımız bu konuda!

 

https://sc-riber.games/haber/16/patch-17-1-her-seyin-basladigi-yer

Admin
Owner Of Server, Developer of Server